dette gleder jeg meg til # 4: marché aux puces de Clingancourt

Her er hva jeg gleder meg til og håper jeg orker stå opp tidlig for å oppleve: Det store markedet på Clingancourt i Paris. Det har eksistert siden 1885 og er verdens største i sitt salg.

Jeg går så godt som aldri på loppemarkeder av den enkle grunn at jeg ikke kan fylle opp huset med ting. Sist det skjedde endte jeg opp med en stol. Da skulle jeg bare spørre om veien til noe på Bymisjonen. Etter en stund ble stolen seende slik ut, så det er ikke det at jeg ikke er fornøyd!

Telefonstolen fra Bysmisjonen – nydekorert

Det jeg egentlig ønsker meg på et fransk loppemarked er et sånt gammelt fuglebur, som dette hos Annettes bed and breakfast i Humlebæk. Men. Alle vet jo at det er galskap å få med seg et sånt på flyet. 
Fuglebur hos Anettes Bed and Breakfast

Nå ja, shoppingen er ikke det viktigste. Det er stemningen, menneskene og bildene!
Gleder meg veldig, og om jeg ikke kommer dit, så er det å glede seg en del av reisen uansett!

Du kan lese mer om markedet her: Sjulte skatter i Paris
Og her: Opplev Paris

Har du gjort et loppfunn du har lyst til å dele?

3 tanker om “dette gleder jeg meg til # 4: marché aux puces de Clingancourt

Del gjerne på sosiale medier om du tenker andre vil lese denne, og takk for at du sier hva du mener!

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s